Przepustnica-tłumik PE-FLEX z pianki akustycznej
Sprzedawca:
Logo sklepu PE-FLEX sp. z o.o. sp. k.

Przepustnica-tłumik PE-FLEX z pianki akustycznej

16,18 zł NETTO
19,90 zł BRUTTO

NOWOŚC PE-FLEX!
Przepustnice PE-FLEX służą do tłumienia hałasów oraz regulacji przepływu powietrza w instalacjach wentylacyjnych. Montuje się je między skrzynką rozprężną, a anemostatem na kanałach nawiewnych i wyciągowych. Wykonana jest ze specjalnej plastycznej pianki akustycznej o bardzo wysokich właściwościach tłumiących. Regulacja przepływu powietrza odbywa się w prosty i szybki sposób – wystarczy odpowiednio obrócić dolny pierścień odsłaniając owalne otwory przelotowe.

Gotowe do wysyłki do 24 godzin
ŚrednicaPrzepustnica i tłumik PE-FLEX®

Przepustnica-tłumik PE-FLEX® przeznaczona jest do stosowania w okrągłych kanałach wentylacyjnych i montuje się ją bezpośrednio przed anemostatem. Można ją stosować zarówno na przewodach nawiewnych oraz wyciągowych. Służy do płynnej regulacji przepływu powietrza oraz tłumienia hałasu instalacji wentylacyjnych. Jest szczególnie przydatna w sytuacjach, w których przepływ powietrza w danym punkcie jest zbyt duży i regulacja anemostatem jest niemożliwa lub generuje duży szum.

Przepustnica-tłumik PE-FLEX - zasada działania

Zalety:

  • doskonałe właściwości akustyczne
  • łatwość montażu i regulacji
  • wysoka jakość materiałów
  • możliwość wytłumienia instalacji

Budowa i działanie przepustnicy/tłumika PE-FLEX® 

Przepustnica składa się z dwóch krążków piankowych:

  • elementu tłumiącego wykonanego z miękkiej akustycznej pianki poliuretanowej PUR o doskonałych właściwościach tłumiących pokrytej jednostronnie folią zabezpieczającą,
  • talerza regulacyjnego wykonanego ze sztywnej pianki polietylenowej PE.

Przepustnica-tłumik PE-FLEX -  budowa Przepustnica-tłumik PE-FLEX - regulacja

Zastosowanie talerza z pianki PE zabezpiecza lico elementu tłumiącego przed absorpcją zanieczyszczeń i wilgoci oraz pozwala na wygodną i płynną regulację strumienia powietrza bez potrzeby demontażu przepustnicy z kanału wentylacyjnego. Regulacja polega na płynnym obrocie talerza regulacyjnego względem elementu tłumiącego, w którym znajdują się otwory przelotowe. W przypadku chęci uzyskania maksymalnego przepływu powietrza przepustnica wyposażona jest w dodatkowe otwory przelotowe przeznaczone do demontażu przez użytkownika.

Przepustnica-tłumik PE-FLEX® i jej zdolności tłumiące

Element tłumiący przepustnicy PE-FLEX wykonany jest z trwałej, plastycznej i akustycznej pianki o otwarto komórkowej strukturze. Struktura materiału oraz jego optymalna gęstość sprawia, że przepustnica-tłumik PE-FLEX posiada wysoką zdolność absorbowania dźwięku i pozwala na wygłuszenie pracy instalacji wentylacyjnej.


Wymiary:

Przepustnica-tłumik PE-FLEX - wymiary