Filtry do rekuperatora iZZi 300/302/H.302 ERV
Sprzedawca:
Logo sklepu Reqnet sp. z o.o.

Filtry do rekuperatora iZZi 300/302/H.302 ERV

47,15 zł NETTO
57,99 zł BRUTTO

PROMOCJA Darmowa dostawa filtrów!
Przy jednorazowym zakupie filtrów reQnet o wartości powyżej 200 zł dostawa wynosi 0 zł! (Sprawdź regulamin).

Filtry plisowane w ramce poliestrowej o klasie filtracji M5 przeznaczone do rekuperatora iZZi 300 ERV oraz rekuperatora iZZi H.302 ERV. Cena dotyczy jednej sztuki filtra.

Filtry wysyłane we wtorek i czwartek

Gotowy do wysyłki do 5 dni roboczych
Model rekuperatora

Rodzaj filtra

Oryginalne filtry do rekuperatora iZZi 300/302/H.302 ERVreQnetPrzy zakupie filtrów należy zwrócić uwagę na model posiadanego rekuperatora. Zalecamy wymianę każdorazowo całego kompletu filtrów - nawiewnego i wywiewnego


Zalety filtrów iZZi:

  • duża liczba plis
  • duża powierzchnia filtracji w odniesieniu do wielkości filtra
  • wysoka jakość filtrów
  • zgodność z najnowszą normą ISO16890
  • wytrzymała i elastyczna ramka z włókna szklanego
  • czytelna strzałka pokazująca kierunek przepływu powietrza

Według najnowszej normy ISO 16890 większość filtrów o klasie mniejszej niż M5 to filtry zgrubne. Nasze filtry posiadają zwiększoną klasę filtracji do minimum M5 (wg nowej normy ePM10 75% - filtry pośrednie). Większa powierzchnia filtracji zapewnia dodatkowo większą pojemność pyłową filtra oraz wydłuża czas jego pracy nie powodując dużych oporów powietrza.

Filtry do iZZi 300 ERV - porównanie

Filtry płaskie z włókniny są tylko z pozoru filtrami najtańszymi. Oferują zazwyczaj niską klasę filtracji, generują duże opory powietrza oraz trzeba je często wymieniać. Tylko filtry plisowane (w tzw. harmonikę) zapewniają optymalną ochronę i mają kilkukrotnie dłuższy czas użytkowania w porównaniu do płaskich filtrów.


Klasy filtracji - co oznaczają?

Rekuperatory iZZi standardowo wyposażone są w wysokiej jakości filtry plisowane klasy M5, które zatrzymują zabrudzenia wstępne, kurz i większe pyłki, chroniąc elementy rekuperatora i zabezpieczając napływ zanieczyszczeń do domu. Aby jednak zatrzymać drobniejsze cząsteczki, takie jak pyłki lub nawet szkodliwe cząsteczki smogu, potrzebne są filtry o wyższym poziomie filtracji F7 lub F9. W takie filtry wyposażona jest skrzynka filtracyjna iZZi SF, którą można zamontować wraz z rekuperatorami iZZi. 

Klasy filtracji skrzynki filtracyjnej iZZi SF
Rodzaj zanieczyszczeń zatrzymywanych przez filtry o różnej klasie filtracji.


Dane techniczne:

Rodzaj filtra Nawiewny / wywiewny do rekuperatora iZZi 300/302/H.302 ERV
Klasa filtracji M5
Klasa filtracji wg ISO16890 ePM10 75%
Rodzaj filtra Filtr panelowy
Ramka filtra Włókna poliestrowa PES
Wkład filtra Poliester PES + profil z polipropylenu
Maksymalna temperatura 65°C
Maksymalna wilgotność 90%
Wymiary filtra 250x200x40 mm

Dlaczego filtracja powietrza jest taka ważna?

Człowiek każdego dnia wdycha około dwudziestu kilogramów powietrza. To od jego jakości w dużej mierze zależy zdrowie i samopoczucie każdego z nas. Cząstki mniejsze niż 5 mikronów nie są filtrowane przez nasz organizm - nos i tchawicę - dostając się głęboko do płuc i mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Głównymi źródłami pyłu są ruchliwe drogi, przemysł, silniki spalinowe, itp. Dlatego nie należy bagatelizować roli filtrów w systemach wentylacyjnych, ponieważ to w domu spędzamy większość czasu każdego dnia. 

Czy filtry plisowane można czyścić?

Tak. Warto jest raz na jakiś czas wytrzepać lub odkurzyć filtr ze zgrubnych zabrudzeń i owadów, aby wydłużyć czas jego działania i zmniejszyć opory przepływu powietrza. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli filtr jest już mocno zabrudzony, to należy go niezwłocznie wymienić. Wydłużanie cykli wymiany filtrów ma negatywny wpływ na zużywanie się wentylatorów w rekuperatorze oraz może doprowadzić do zabrudzenia się centrali i wymiennika ciepła oraz instalacji wentylacyjnej.