Filtry do rekuperatora ściennego r-Wall50
Sprzedawca:
Logo sklepu Reqnet sp. z o.o.

Filtry do rekuperatora ściennego r-Wall50

26,02 zł NETTO
32,00 zł BRUTTO

Dedykowane filtry o klasach filtracji F7 oraz G3 do rekuperatora ściennego r-Wall50.

Gotowe do wysyłki do 3 dni roboczych
Rodzaj filtra


Filtry F7 oraz G3 do rekuperatora ściennego r-Wall50 

 

Filtry do rekuperatora ściennego r-Wall50 - klucz do czystego powietrza w Twoim domu.

Zaawansowane filtry powietrza w rekuperatorze r-Wall50

 
Rekuperator ścienny r-Wall50 jest standardowo wyposażony w dwa kluczowe filtry: filtr główny, wstępny, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia oraz filtr F7, który eliminuje do 95% drobnych cząstek stałych. Ten system filtracji zapewnia wyższą jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń, co jest niezbędne dla zdrowia i komfortu domowników.
 
 

 

Wysokiej klasy filtry F7 i G3 - ochrona domu przed zanieczyszczeniami

Filtr antysmogowy F7 spełnia normy ISO ePM1 zgodnie z europejską normą EN16890 i kwalifikuje się jako filtr najwyższej klasy. Skutecznie zatrzymuje powyżej 50% najdrobniejszych pyłów o średnicy mniejszej niż 1 µm, takich jak wirusy, bakterie i sadza pochodząca między innymi ze spalania paliw kopalnych. Dodatkowo, filtr G3, kwalifikujący się jako filtr ISO ePM10, eliminuje powyżej 50% zanieczyszczeń o średnicy mniejszej niż 10 µm, w tym pyłki, pył kamienny, czy pyły powstające z upraw rolnych.

 

 

Kiedy i w jaki sposób wymieniać filtry w rekuperatorze ściennym r-Wall50?

Konserwacja i wymiana filtrów dla optymalnej wydajności


Regularne czyszczenie i wymiana filtrów w rekuperatorze ściennym r-Wall50 są kluczowe dla zachowania jego wydajności i efektywności energetycznej. Filtry można poddawać procesowi oczyszczania, jednak z czasem ulegają one zużyciu i wymagają wymiany. Regularne sprawdzanie stanu zanieczyszczenia filtrów jest kluczowe, aby zapewnić długotrwałą, wysoko wydajną i bezawaryjną pracę urządzenia. Zanieczyszczone filtry mogą powodować większe opory w działaniu rekuperatora, co z kolei skutkuje wyższym zużyciem energii oraz obniżeniem efektywności systemu.

 

 

Zużycie filtrów

Tempo zużycia filtrów zależy w głównej mierze od lokalizacji budynku. Wskazania zanieczyszczenia powietrza będą inne w obszarze niezabudowanym, a inne w dobrze skomunikowanym osiedlu w mieście.

Co ważne, w sezonie wiosenno-jesiennym pylenie traw, krzewów i drzew powoduje szybsze zapychanie filtrów także w rekuperatorach zainstalowanych w budynkach znajdujących się w sąsiedztwie pól uprawnych, czy nawet lasów.




Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian technicznych opisywanych produktów.
Kolory produktów mogą nieznacznie różnić się od tych widocznych na zdjęciach, co wynika m.in. z ustawień monitora. Dodatkowo rzeczywisty wygląd produktu może delikatnie odbiegać od prezentowanego na zdjęciach z uwagi na różnice w partiach produkcyjnych lub drobne zmiany w procesie produkcji.