Projekt OZC
Sprzedawca:
Logo sklepu PE-FLEX sp. z o.o. sp. k.

Projekt OZC

Produkt archiwalny

Projekt OZC (Obliczenia Zapotrzebowania na Ciepło) pozwalający na obliczenie ilości ciepła potrzebnej do ogrzewania budynku, a tym samym niezbędnej mocy grzewczej będącej wyznacznikiem doboru odpowiedniej pompy ciepła z szafą hydrauliczną iZZiFAST.

Gotowy do wysyłki do 14 dni roboczych
Wielkość domu


Projekt OZC - Obliczenia Zapotrzebowania na Ciepło z doborem szafy hydraulicznej iZZiFAST z pompą ciepła

Dobór odpowiedniej pompy ciepła o odpowiedniej mocy jest bardzo ważny, ponieważ pozwala dokonać optymalnego wyboru bez narażania się na niepotrzebne koszty inwestycyjne lub wysokie koszty podczas eksploatacji. Aby dobrać właściwą pompę ciepła musimy wiedzieć jakie jest zapotrzebowanie naszego domu na moc i energię cieplną.

OZC to jedna z metod na obliczanie ilości potrzebnego ciepła do ogrzewania budynku, a tym samym niezbędnej mocy grzewczej. OZC podaje zapotrzebowanie na moc grzewczą budynku w całości, jak i w poszczególnych pomieszczeniach - w rozbiciu na straty przez przegrody i wentylację. Otrzymujemy też informację o sumarycznej ilości energii użytkowej, jaką w ciągu roku będzie potrzebował budynek z uwzględnieniem zysków ciepła (od słońca lub mieszkańców, tzw. bytowych).


iZZiFAST - szybka zmiana klimatu

Oferowany projekt OZC dedykowany jest dla szaf hydraulicznych iZZiFAST wraz z powietrznymi pompami ciepła dostępnymi w naszej ofercie i zawiera dobór odpowiedniego urządzenia.


Schemat zamawiania projektu OZC:

Schemat zamówienia projektu i materiałów PE-FLEX

Projekt OZC jest realizowany do 14 dni roboczych

od momentu potwierdzenia przez projektanta dostarczenia kompletu dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia pracy oraz zaksięgowania pieniędzy na rachunku bankowym. W szczególnych wypadkach termin może się wydłużyć.

* Lista wymaganych dokumentów:

  • projekt architektoniczny budynku z określeniem stron świata na projekcie
  • formularz z wypełnionymi odpowiedziami (do ściągnięcia TUTAJ)
  • bilans wentylacji mechanicznej (jeżeli jest planowana)

Maksymalny rozmiar załączników to 25 MB (format JPG lub PDF).


Oferta dotyczy wykonania dokumentacji technicznej z doborem szafy hydraulicznej iZZiFAST z powietrzną pompą ciepła na podstawie obliczeń OZC:

  • Dokumentacja wykonywana jest zgodnie z uwzględnieniem klimatu panującego w Polsce. Nie wykonujemy projektów w oparciu dane klimatyczne innych krajów. 
  • Projekt przekazywany jest drogą elektroniczną w formacie .pdf do otworzenia którego wymagany jest program Adobe Reader.
  • W przypadku budynków o powierzchni większej niż 200 m2 prosimy o kontakt z projektantem w celu ustalenia indywidualnej ceny.

Nie wykonujemy świadectw charakterystyki energetycznej.


Przykładowe projekty:


Rzuty prosimy wysyłać na e-mail:

projekt@peflex.pl

Numer telefonu do projektantów: 790 534 200