Filtry do rekuperatora reQ V.400/550
Sprzedawca:
Logo sklepu Reqnet sp. z o.o.

Filtry do rekuperatora reQ V.400/550

55,28 zł NETTO
67,99 zł BRUTTO

PROMOCJA Darmowa dostawa filtrów!
Przy jednorazowym zakupie filtrów reQnet o wartości powyżej 200 zł dostawa wynosi 0 zł! (Sprawdź regulamin).

Oryginalne filtry plisowane dostępne w różnych klasach filtracji i przeznaczone do rekuperatorów reQnet: modelu reQ V.400 i V.550 w wersji HRV i ERV.
UWAGA! Dodatkowy filtr antysmogowy F9 montujemy w centrali razem z dwoma filtrami podstawowymi M5, natomiast filtr przeciwpyłkowy F7 zamiennie z filtrem podstawowym M5 na czerpni.

Filtry wysyłane we wtorek i czwartek

Gotowy do wysyłki do 5 dni roboczych
Model rekuperatora

Rodzaj filtrówreQnet - model reQ V.400/500Oryginalne filtry do rekuperatorów reQnet

Filtry pasują do central o oznaczeniach:

- z wymiennikiem przeciwprądowym:

 • reQ V.400 HRV
 • reQ V.550 HRV

- z entalpicznym wymiennikiem przeciwprądowym (z odzyskiem wilgoci):

 • reQ V.400 ERV
 • reQ V.550 ERV

Przy zakupie filtrów należy zwrócić uwagę na model posiadanego rekuperatora (na tabliczce znamionowej znajdującej się na urządzeniu lub w informacjach o urządzeniu w aplikacji mobilnej reQnet).

Centrala domyślnie przypomina o wymianie filtrów co 90 dni. Zalecamy wymianę każdorazowo całego kompletu filtrów M5 - nawiewnego i wywiewnego. W przypadku założonego do centrali filtra dokładnego F7 lub F9 należy kontrolować jego stan zabrudzenia częściej, najlepiej raz w miesiącu i wymieniać w zależności od jego stanu. 


Rodzaje dostępnych filtrów:

 • M5 – filtry podstawowe o zwiększonym poziomie filtracji (klasyfikowane jako filtry o średnim poziomie zatrzymywania zanieczyszczeń), montowane są w rekuperatorze na czerpni i wyciągu. Filtry zatrzymują zanieczyszczenia zgrubne, tj. owady, piasek oraz duże cząstki pyłu: kurz, pyłki kwiatów, itp. Wymiary filtra: 366x228x40 mm
 • F7* (przeciwpyłkowy / wiosenno-letni) – opcjonalny filtr montowany na czerpni zamiennie z filtrem podstawowym M5 w rekuperatorze reQnet. Klasyfikowany jako filtr dokładny. Filtruje powietrze m.in. z drobnych pyłków kwiatowych i przeznaczony jest szczególnie dla alergików w sezonie wiosenno-letnim. Wymiary filtra: 366x230x40 mm
 • F9* (antysmogowy / jesienno-zimowy) – dodatkowy filtr montowany za filtrem M5 na czerpni w rekuperatorze reQnet . Klasyfikowany jako filtr dokładny. Zapewnia ochronę przed tzw. smogiem. Zatrzymuje najdrobniejsze i szkodliwe cząsteczki pyłu zawieszonego PM1, PM2,5 i PM10. Zalecany do stosowania w sezonie zimowym. Wymiary filtra: 366x230x45 mm

* opcjonalne filtry dokładne powodują dodatkowe opory powietrza i mogą mieć wpływ na obniżenie maksymalnej wydajności urządzenia


Przykłady konfiguracji filtrów w rekuperatorach reQnet:

 • M5 czerpnia i M5 wywiew (cały rok)
 • F7 czerpnia i M5 wywiew (opcjonalnie w sezonie wiosenno-letnim)
 • M5 + F9 czerpnia i M5 wywiew (opjonalnie w sezonie jesienno-zimowym)

Zalety oryginalnych filtrów reQnet:

 • duża liczba plis
 • duża powierzchnia filtracji w odniesieniu do wielkości filtra
 • wysoka jakość filtrów
 • wytrzymała i elastyczna ramka z włókna szklanego
 • czytelna strzałka pokazująca kierunek przepływu powietrza

Dlaczego filtracja powietrza jest taka ważna?

Człowiek każdego dnia wdycha około dwudziestu kilogramów powietrza. To od jego jakości w dużej mierze zależy zdrowie i samopoczucie każdego z nas. Cząstki mniejsze niż 5 mikronów nie są filtrowane przez nasz organizm - nos i tchawicę - dostając się głęboko do płuc i mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Głównymi źródłami pyłu są ruchliwe drogi, przemysł, silniki spalinowe, itp. Dlatego nie należy bagatelizować roli filtrów w systemach wentylacyjnych, ponieważ to w domu spędzamy większość czasu każdego dnia. 

Czy filtry plisowane można czyścić?

Tak. Warto jest raz na jakiś czas wytrzepać lub odkurzyć filtr ze zgrubnych zabrudzeń i owadów, aby wydłużyć czas jego działania i zmniejszyć opory przepływu powietrza. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli filtr jest już mocno zabrudzony, to należy go niezwłocznie wymienić. Wydłużanie cykli wymiany filtrów ma negatywny wpływ na zużywanie się wentylatorów w rekuperatorze oraz może doprowadzić do zabrudzenia się centrali i wymiennika ciepła oraz instalacji wentylacyjnej.