Filtry do rekuperatora Komfovent Domekt R 450 V
Sprzedawca:
Logo sklepu PE-FLEX sp. z o.o. sp. k.

Filtry do rekuperatora Komfovent Domekt R 450 V

43,09 zł NETTO
53,00 zł BRUTTO

PROMOCJA Darmowa dostawa filtrów! Przy jednorazowym zakupie filtrów PEFLEX o wartości powyżej 100 zł dostawa wynosi 0 zł! (Sprawdź regulamin). Filtr zamienny plisowany w ramce kartonowej o klasie filtracji M5 (ePM10 75%) do rekuperatorów Komfovent Domekt R 450 V produkowanych do 2020 roku. Cena dotyczy jednej sztuki filtra. Wymiary: 470x240x46 mm Filtry NIE pasują do najnowszego modelu z 2020 roku. Wysyłka filtrów we wtorki i czwartki.

Niedostępny
Produkt

Filtry PEFLEX panelowe plisowane klasy M5 do rekuperatorów Komfovent Domekt R 450 V (stary model).

Filtry pasują do wszystkich wariantów central Komfovent Domekt R 450 V (w wersji prawej i lewej) produkowanych do 2020 roku.

Filtry NIE pasują do najnowszego modelu z 2020 roku. 

Posiadamy filtry również do innych modeli rekuperatorów Komfovent. 


Filtry PE-FLEX do rekuperatorów Komfovent DOMEK REGO 450 V - zalety

 


Filtry PEFLEX tańsze i lepsze od filtrów oryginalnych?

  • 1,2 m2 powierzchni filtracyjnej uzyskane dzięki dużej liczbie plis
  • duża pojemność pyłowa wydłużająca działanie filtra
  • klasa filtracji M5 (wg nowej normy klasa ePM10 75%)
  • sztywna i trwałą tekturowa ramka filtra
  • strzałka pokazująca kierunek przepływu powietrza

Według najnowszej normy ISO 16890 większość filtrów o klasie mniejszej niż M5 to filtry zgrubne. Nasze filtry posiadają zwiększoną klasę filtracji do poziomu M5 (wg nowej normy ePM10 75% - filtry pośrednie). Większa powierzchnia filtracji zapewnia dodatkowo większą pojemność pyłową filtra oraz wydłuża czas jego pracy nie powodując dużych oporów powietrza. 

Filtry płaskie z włókniny są tylko z pozoru filtrami najtańszymi. Oferują zazwyczaj niską klasę filtracji, generują duże opory powietrza oraz trzeba je często wymieniać. Tylko filtry plisowane (w tzw. harmonikę) zapewniają optymalną ochronę i mają kilkukrotnie dłuższy czas użytkowania w porównaniu do płaskich filtrów.


Dane techniczne:

Przeznaczenie filtra Centrala Komfovent Domekt R 450 V
Rodzaj filtra Plisowany filtr panelowy
Ramka filtra Włókna poliestrowe PES
Wkład filtra Poliester PES + profil z polipropylenu
Klasa filtracji M5
Klasa filtracji wg ISO16890 ePM10 75%
Maksymalna temperatura 65°C
Maksymalna wilgotność 90%
Wymiary filtra 470x240x46* mm

* wymiar filtra może minimalnie różnić się od wymiarów oryginalnych filtrów ze względu na inną technologię wykonania i zastosowanie innej uszczelki


Dlaczego filtracja powietrza jest taka ważna?

Człowiek każdego dnia wdycha około dwudziestu kilogramów powietrza. To od jego jakości w dużej mierze zależy zdrowie i samopoczucie każdego z nas. Cząstki mniejsze niż 5 mikronów nie są filtrowane przez nasz organizm - nos i tchawicę - dostając się głęboko do płuc i mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Głównymi źródłami pyłu są ruchliwe drogi, przemysł, silniki spalinowe, itp. Dlatego nie należy bagatelizować roli filtrów w systemach wentylacyjnych, ponieważ to w domu spędzamy większość czasu każdego dnia. 

Czy filtry plisowane można czyścić?

Tak. Warto jest raz na jakiś czas wytrzepać lub odkurzyć filtr ze zgrubnych zabrudzeń i owadów, aby wydłużyć czas jego działania i zmniejszyć opory przepływu powietrza. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli filtr jest już mocno zabrudzony, to należy go niezwłocznie wymienić. Wydłużanie cykli wymiany filtrów ma negatywny wpływ na zużywanie się wentylatorów w rekuperatorze oraz może doprowadzić do zabrudzenia się centrali i wymiennika ciepła oraz instalacji wentylacyjnej.