Filtry do rekuperatora iZZi V.302/402 ERV
Sprzedawca:
Logo sklepu Reqnet sp. z o.o.

Filtry do rekuperatora iZZi V.302/402 ERV

52,84 zł NETTO
64,99 zł BRUTTO

PROMOCJA Darmowa dostawa filtrów!
Przy jednorazowym zakupie filtrów reQnet o wartości powyżej 200 zł dostawa wynosi 0 zł! (Sprawdź regulamin).

Filtry plisowane w ramce poliestrowej o klasie filtracji M5 przeznaczone do rekuperatora iZZi V.402 ERV oraz iZZi V.302 ERV . Cena dotyczy jednej sztuki filtra.

Filtry wysyłane we wtorek i czwartek

Gotowy do wysyłki do 5 dni roboczych
Model rekuperatora

Rodzaj filtra

Oryginalne filtry do rekuperatora iZZi V. 302 oraz iZZi V.402 ERVreQnetPrzy zakupie filtrów należy zwrócić uwagę na model posiadanego rekuperatora. Zalecamy wymianę każdorazowo całego kompletu filtrów - nawiewnego i wywiewnego


Zalety filtrów iZZi:

  • duża liczba plis
  • duża powierzchnia filtracji w odniesieniu do wielkości filtra
  • wysoka jakość filtrów
  • zgodność z najnowszą normą ISO16890
  • wytrzymała i elastyczna ramka z włókna szklanego
  • czytelna strzałka pokazująca kierunek przepływu powietrza

Według najnowszej normy ISO 16890 większość filtrów o klasie mniejszej niż M5 to filtry zgrubne. Nasze filtry posiadają zwiększoną klasę filtracji do minimum M5 (wg nowej normy ePM10 75% - filtry pośrednie). Większa powierzchnia filtracji zapewnia dodatkowo większą pojemność pyłową filtra oraz wydłuża czas jego pracy nie powodując dużych oporów powietrza.

Filtry do iZZi 402 ERV - porównanie

Filtry płaskie z włókniny są tylko z pozoru filtrami najtańszymi. Oferują zazwyczaj niską klasę filtracji, generują duże opory powietrza oraz trzeba je często wymieniać. Tylko filtry plisowane (w tzw. harmonikę) zapewniają optymalną ochronę i mają kilkukrotnie dłuższy czas użytkowania w porównaniu do płaskich filtrów.


Klasy filtracji - co oznaczają?

Rekuperatory iZZi standardowo wyposażone są w wysokiej jakości filtry plisowane klasy M5, które zatrzymują zabrudzenia wstępne, kurz i większe pyłki, chroniąc elementy rekuperatora i zabezpieczając napływ zanieczyszczeń do domu. Aby jednak zatrzymać drobniejsze cząsteczki, takie jak pyłki lub nawet szkodliwe cząsteczki smogu, potrzebne są filtry o wyższym poziomie filtracji F7 lub F9. W takie filtry wyposażona jest skrzynka filtracyjna iZZi SF, którą można zamontować wraz z rekuperatorami iZZi. 

Klasy filtracji skrzynki filtracyjnej iZZi SF
Rodzaj zanieczyszczeń zatrzymywanych przez filtry o różnej klasie filtracji.


Dane techniczne:

Rodzaj filtra Nawiewny / wywiewny do rekuperatora iZZi V.302/402 ERV
Klasa filtracji M5
Klasa filtracji wg ISO16890 ePM10 75%
Rodzaj filtra Filtr panelowy
Ramka filtra Włókna poliestrowe PES
Wkład filtra Poliester PES + profil z polipropylenu
Maksymalna temperatura 65°C
Maksymalna wilgotność 90%
Wymiary filtra 245x245x36 mm

Dlaczego filtracja powietrza jest taka ważna?

Człowiek każdego dnia wdycha około dwudziestu kilogramów powietrza. To od jego jakości w dużej mierze zależy zdrowie i samopoczucie każdego z nas. Cząstki mniejsze niż 5 mikronów nie są filtrowane przez nasz organizm - nos i tchawicę - dostając się głęboko do płuc i mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Głównymi źródłami pyłu są ruchliwe drogi, przemysł, silniki spalinowe, itp. Dlatego nie należy bagatelizować roli filtrów w systemach wentylacyjnych, ponieważ to w domu spędzamy większość czasu każdego dnia. 

Czy filtry plisowane można czyścić?

Tak. Warto jest raz na jakiś czas wytrzepać lub odkurzyć filtr ze zgrubnych zabrudzeń i owadów, aby wydłużyć czas jego działania i zmniejszyć opory przepływu powietrza. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli filtr jest już mocno zabrudzony, to należy go niezwłocznie wymienić. Wydłużanie cykli wymiany filtrów ma negatywny wpływ na zużywanie się wentylatorów w rekuperatorze oraz może doprowadzić do zabrudzenia się centrali i wymiennika ciepła oraz instalacji wentylacyjnej.