Antysmogowa izolowana skrzynka filtracyjna iZZi SF200 z nagrzewnicą wstępną
Sprzedawca:
Logo sklepu Reqnet sp. z o.o.

Antysmogowa izolowana skrzynka filtracyjna iZZi SF200 z nagrzewnicą wstępną

1 016,26 zł NETTO
1 250,00 zł BRUTTO

Skrzynka filtracyjna z nagrzewnicą wstępną PTC dedykowaną do rekuperatorów z serii iZZi i systemów wentylacji mechanicznych z odzyskiem ciepła. Wbudowana nagrzewnica o mocy 500W wspomaga działanie systemu przeciwzamrożeniowego rekuperatorów iZZi, a pakiet antysmogowych lub przeciwpyłkowych filtrów dba przez cały rok o wysoką jakość powietrza w domu bez groźnych dla zdrowia zanieczyszczeń. Dodatkowe filtry do skrzynki kupisz TUTAJ

Gotowy do wysyłki do 9 dni roboczych

Antysmogowa skrzynka filtracyjna

z nagrzewnicą wstępną PTC do rekuperatorów z serii iZZi


Skrzynka iZZi SF 200 w wersji z nagrzewnicą jest hybrydą łączącą w sobie zalety skrzynki filtracyjnej z kompletem antysmogowych lub przeciwpyłkowych filtrów oczyszczającej nawiewane do domu powietrze z groźnych dla zdrowia zanieczyszczeń oraz nagrzewnicy wstępnej z nowoczesną płynnie sterowaną grzałką PTC, która wspomaga działanie systemu przeciwzamrożeniowego w rekuperatorach iZZi.

Skrzynka dedykowana do rekuperatorów:

 

Szukasz uniwersalnej skrzynki antysmogowej bez nagrzewnicy wstępnej? Zobacz TUTAJ!KOMFORT NAWET DO -15℃

Zastosowany w rekuperatorach reQnet z serii iZZi entalpiczny wymiennik ciepła pozwala na sprawne działanie centrali bez potrzeby rozmrażania wymiennika, nawet gdy temperatura zewnętrzna spada do około -7°C. Dlatego rekuperatory iZZi nie posiadają wbudowanej nagrzewnicy wstępnej. Gdy jest jednak zimniej, w celu ochrony wymiennika ciepła, automatyka rekuperatora załącza cyklicznie podciśnieniowy system przeciwzamrożeniowy, polegający na chwilowym obniżaniu prędkości wentylatora nawiewnego. Zablokowane zostają na ten czas również wszystkie dodatkowe tryby pracy, jak np. tryb przewietrzania oraz możliwość zmiany wydajności wentylatorów.

Czy dodatkowa nagrzewnica wstępna jest potrzebna? Montaż na kanale czerpni dodatkowej skrzynki iZZi SF 200 z nagrzewnicą wstępną umożliwia komfortową pracę rekuperatora bez potrzeby załączania systemu podciśnieniowego w sytuacji, gdy na zewnątrz panują duże mrozy sięgające nawet -15°C. Dzięki temu przez cały rok możemy korzystać z pełnej funkcjonalności urządzenia i cieszyć się maksymalnym odzyskiem ciepła.


Zalety montażu nagrzewnicy wstępnej

Ochrona przed zamarzaniem: nagrzewnica wstępna pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę w wymienniku ciepła w rekuperatorze, co zapobiega jego zamrożeniu, nawet gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska. .
Oszczędność energii: poprzez zapobieganie zamarzaniu i zwiększanie efektywności odzysku ciepła nagrzewnica wstępna pozwala na oszczędność energii.
Brak podciśnienia: załączenie nagrzewnicy zastępuje działanie podciśnieniowego systemu przeciwzamrożeniowego powodującego zaciąganie zimnego powietrza nieszczelnościami w budynku.
Niezawodność systemu: nagrzewnica wstępna zabezpiecza pracę rekuperatora w niekorzystnych warunkach niskiej temperatury i wysokiej wilgotności, co zwiększa jego trwałość i niezawodność.
Poprawa jakości powietrza: nagrzewnica wstępna zapobiega zamarzaniu filtrów i zwiększa efektywność ich działania, co pozwala na bardziej skuteczne oczyszczanie nawiewanego powietrza.

Energooszczędne elementy grzewcze PTC

z płynną regulacją mocy

W skrzynkach filtracyjnych iZZi SF 200 zastosowano nowoczesne elementy grzejne PTC (Positive Temperature Coefficient) o mocy maksymalnej 500W posiadające wiele korzyści:

Energooszczędność: grzałka PTC jest w stanie automatycznie regulować ilość pobieranego prądu w zależności od potrzeb, co zapobiega niepotrzebnemu zużyciu energii.
Bezpieczeństwo: elementy PTC są bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ automatyczna regulacja pobieranego prądu zapobiega przegrzaniu.
Łatwa kontrola: grzałka PTC umożliwia łatwe i precyzyjne kontrolowanie temperatury w rekuperatorze przez automatykę.
Wydajność: nagrzewnica PTC zapewnia wydajne i skuteczne ogrzewanie powietrza w rekuperatorze, co może pomóc w utrzymaniu komfortu cieplnego w budynku.
Niezawodność: grzałki PTC są trwała i niezawodne i pozwalają na długotrwałe użytkowanie rekuperatora bez konieczności wymiany elementów grzejnych.

ZATRZYMAJ SMOG

Smog to zanieczyszczone powietrze, które powstaje w wyniku mieszania się dymu i mgły oraz szkodliwych substancji zawartych w spalinach pochodzących z samochodów, przemysłu i palenia węgla. Smog jest niebezpieczny dla zdrowia, ponieważ zawiera toksyczne substancje, takie jak tlenki azotu i dwutlenek siarki, które mogą powodować astmę, choroby układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. W niektórych miastach smog jest szczególnie poważnym problemem, ale może występować w każdym miejscu, gdzie jest wysokie zanieczyszczenie powietrza.

Pamiętaj, Polska znajduje się w niechlubnej czołówce państw z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie.

Antysmogowa bariera dla zanieczyszczeń

wpadających do Twojego domu

 

Dwustopniowy proces filtracji w skrzynce filtracyjnej iZZi SF 200 zapewnia skuteczne zatrzymanie ponad 80% najdrobniejszych cząstek smogowych o frakcji PM1, które są szczególnie szkodliwe dla naszego organizmu, ponieważ mogą przenikać bezpośrednio do krwioobiegu poprzez płuca, rozprzestrzeniając się w naszym ciele do różnych narządów wewnętrznych. Proces filtracji opiera się na użyciu dwóch filtrów plisowanych, w tym dokładnego filtra antysmogowego o klasie F9, który odpowiada za zatrzymanie drobnych cząstek PM1. Niestety większość dostępnych na rynku filtrów antysmogowych zapewnia jedynie ochronę przed większymi cząstkami PM10 i PM2,5, co w praktyce stanowi zbyt niskie zabezpieczenie.

Skuteczność filtracji pyłów zawieszonych o różnych średnicach:

PM10 (10 μm) 96%
PM2,5 (2,5 μm) 90%
PM1 (1 μm) 83%

Zaleca się używanie filtrów antysmogowych F9 jedynie w sezonie zimowym, gdy zanieczyszczenie powietrza jest na wysokim poziomie, a filtrów przeciwpyłowych F7 w okresie kwitnienia uczulających roślin. Filtry F9 i F7 powinny zostać wymienione co najmniej raz na sezon, a filtr M5 co 3-6 miesięcy. Zabrudzone filtry powodują dpdatkowy wzrost oporów powietrza


Możliwości stosowania skrzynek filtracyjnych w ciągu roku:

 

W skład zamawianej skrzynki filtracyjnej iZZi SF200 wchodzi jeden komplet filtrów M5 (wstępny) oraz F9 (antysmogowy) GRATIS!


Wykres spadków ciśnienia


Wysokiej jakości oryginalne filtry plisowane

o dużej powierzchni czynnej

 

Wysoką jakość powietrza nawiewanego do domu mogą zagwarantować jedynie sprawdzone i odpowiednio dobrane filtry. W skrzynkach filtracyjnych i rekuperatorach reQnet stosowane są wyłącznie najlepszej jakości filtry plisowane, które posiadają bardzo dużą powierzchnie filtracji zapewniającą niskie opory przepływającego powietrza oraz dużą pojemność pyłową wpływającą na długą żywotność filtrów.

Filtry płaskie z włókniny, nazywane również potocznie "filtrami z metra" są tylko z pozoru filtrami najtańszymi. Oferują zazwyczaj niską klasę filtracji, generują duże opory powietrza oraz ze względu na małą powierzchnię czynną trzeba je bardzo często wymieniać. Tylko filtry plisowane (w tzw. harmonikę) zapewniają optymalną ochronę i mają kilkukrotnie dłuższy czas użytkowania w porównaniu do płaskich filtrów.


Dane techniczne:

 

* wg EN779
** wg ISO 16890


Spadek ciśnienia statycznego na filtrach:

 

Wymiary


Sposób montażu

Skrzynki filtracyjne iZZi SF 200 z nagrzewnicą wstępną dedykowane są do systemów rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznych z odzyskiem ciepła z zamontowanym rekuperatorem reQnet z serii iZZi. Skrzynkę montuje się na kanale czerpni przed rekuperatorem.

UWAGA! Wbudowana nagrzewnica wstępna ma na celu jedynie podgrzanie powietrza wpadającego do rekuperatora w celu ochrony przeciwzamrożeniowej wymiennika ciepła. Grzałka nie ma na celu podniesienia temperatury powietrza nawiewanego do budynku!